Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality do června 2011

28. 6. 2011

 

 

08. 06. 2011  Tyssík opět na prázdninách, a o rok starší

 

Tyssík oslavil 31. 05. své druhé narozeniny. Moc Ti ,náš miláčku, přejeme další krásně strávené roky s námi a s Tvými psími kámoškami!

 

puppie82.jpg

 

Bohužel jsem s Tyssim nemohla jeho narozeniny náležitě oslavit. Ve dvě ráno jsem mu potřásla tlapičkou, pak jsem ale odjížděla směr Praha - Ruzyně a následně nastoupila na letadlo směr Karpathos. Tyssík strávil 10 dní u našich známých a jejich staffbulky Lerynky. Moc vám, kamarádi, děkuji za hlídání a vzornou péči

 

Pozítří se vracím domů a ihned druhý den vyrážíme směr Kolesa na výstavu. Pár dní nato by na svět měla přijít první štěňátka po Tyssíkovi. Podle Kačky vše probíhá skvěle a Pancha má prý opravdu veliké bříško. Jsem zvědavá, kolika miminek se dočkáme!

 

kryti-3.jpg

 

25. 05. 2011      Panche roste bříško

 

Budoucí maminka prvních dětiček po Tyssíkovi se již pěkně zakulacuje. Velmi jí chutná a bříško se štěňátky krásně roste.

Březí je již čtyřicátý den, na "mateřskou" však ještě nejde ... Jako správná canisterapeutka se stále ještě věnuje dětem ve výtvarném kroužku, které ji malují a společně s Katkou si povídají o tom, že na svět přijdou štěňátka   Dokonce prý uzavírají sázky, kolik se jich nakonec narodí  

Věřím, že budoucí miminka půjdou v mamčině stopách a taktéž najdou uplatnění v canisterapii. Předpoklady pro to mít jistě budou, neboť i tatínek je pejsek nekonfliktní a společenský

 

pancha-tehulka.jpg

 

22. 05. 2011  MVP Litoměřice

 

Dnes jsem s Tyssíkem absolvovala MVP v Litoměřicích. Posuzoval německý rozhodčí pan O. Lothary a já na jeho vkus byla velmi zvědavá, mimo jiné proto, že v září posuzuje naši speciálku v Rybnících. V některých třídách vyhrávali krásní psi a krásné feny, občas jsem byla překvapená... Asi tak jako vždy...

My jsme v celkem silné konkurenci osmi psů vybojovali 3. místo se známkou "výborná". Posudek je bez jediné výtky a bude zobrazen v sekci "výstavní úspěchy". Za fota velké díky Rudovi

mnv_litomerice_22_5_2011_42.jpg

 

10. 05. 2011

 

S velikou radostí oznamujeme všem zájemcům o první mimina po Tyssíkovi, že březost jeho první nevěsty Panchy byla dnes potvrzena na sonografickém vyšetření ! Bude - li se vše dále vyvíjet tak, jak má, můžeme se těšit na početný vrh malých černých Tyssíků a Panchinek

 

10. 05. 2011  Slovinský výstavní víkend za námi

 

Ve dnech 7. a 8. května jsme se zúčastnili hned tří výstav ve slovinském městě Maribor. Výstavy (2 mezinárodní a 1 klubová) se konaly v pěkném prostředí a venku, což mám určitě radši než uzavřené haly.

První výstavu, CACIB Maribor, posuzovala švýcarská rozhodčí a chovatelka SBT, paní Cornelie Bergunthal. Byla velmi profesionální a milá, každého pejska pečlivě prohmatala a dbala na správnou výstavní kondici psa. Tyssíkovi zadala známku Výborná včetně titulu CAC. Moc mě to potěšilo, protože právě psi pocházející z její CHS patří mezi moje favority a tak jsem ráda, že se jí líbil i náš pejsek

 

cacib-maribor-2.jpg

 

Tentýž den, odpoledne, proběhla ještě Klubová výstava teriérů. Tuto posuzoval nám již známý rozhodčí z Rybníků, pan Andras Korozs. Tyssíkovi zadal do posudku "senzačně krásný..." a tak jsem se večer na pokoji při jeho čtení dmula pýchou  Dlouho se rozhodovalo o Klubovém vítězi mezi námi a Glockem, nakonec však pejsky a následně i BOBa vyhrál zkušenější a pohybově výborný Glock, čímž mu moc gratulujeme! Tyssík opět V1 CAC.

 

klubovka-slovinsko1.jpg

 

V neděli posuzovala CACIB Pohorje irská rozhodčí Colette Muldoon. Taktéž byla velmi milá, pečlivá a zkušená a Tyssík od ní získal krásný posudek a známku V1 CAC.

 

s-foxstaffem-o-res.-cacib.jpg

 

Přestože v naší třídě jsme neměli konkurenci,ráda bych zde zdůraznila, že známka VD nebyla výjimkou, právě naopak. Také ne každý pejsek na 1. místě dostal titul CAC. Proto naše výsledky neberu jako samozřejmost, naopak si jich vážím o to víc, že rozhodovali tak kvalitní a fundovaní rozhodčí, kteří staffíkům opravdu rozumí! Další výstava nás čeká za 2 týdny v Litoměřicích.

 

 29. 04. 2011  Mezinárodní a klubová výstava OPOLE

 

Poslední letošní dubnový a zároveň první májový den jsme strávili na výstavách v polském městě Opole. V sobotu se zde konala výstava mezinárodní, v neděli pak klubová.

První den bylo přihlášeno 51 staffíků,  posuzovala španělská rozhodčí ,p. Lorenzo. Předpokládala jsem, že by se španělům mohli líbit staffíci menšího vzrůstu, ale (bohužel pro nás) tomu tak nebylo. Přesto jsme si odnesli známku "výborná" .

HERMES EILATAN ... mezitřída ... V3

 

img_2268_mvp_opole_30_4_2o11.jpg

 

V neděli posuzoval sympatický rozhodčí, p. Andrej Kazmierski z Polska. Umístili jsme se kvůli horšímu předvedení (Tyssík neustále hledal páníčka a nervozitou se třásl) opět na 3. místě, ale bez jediné výtky v posudku.

HERMES EILATAN ... mezitřída... V3

 

img_2555_kvp_opole_1_5_2o11.jpg

 

Obě výstavy jsem si moc užila a ráda se podívala na mnoho psů, které znám z fotek, ale neměla jsem šanci je vidět předtím naživo. Mnozí byli opravdu krásní, jmenovitě se mi líbil např. anglický pes Foxstaff Of The Richter With Ramblestaff, u kterého mě zaujal především jeho vzrůst... je zrovna tak maličký jako Hermesek , což se vidí opravdu ojediněle.

Za fota velké díky Rudovi Slabovi, se kterým jsme také celé výstavy strávili a jemuž moc gratuluji především k nedělnímu vítězství jeho Chilli ve třídě šampionek

Naše fotky naleznete v sekci "výstavy" a také v sekci "portréty". Fotky ostatních pejsků na mém albu na rajčeti:

www.terezapauderova.rajce.net

 

19. 04. 2011

 

Do odkazů jsem přidala kontakt na velmi zajímavé webové stránky, jejichž autorka Zuzka se zabývá poblematikou soužití člověka s hluchými pejsky a jejich výcvikem. Tyto stránky opravdu stojí za přečtení a za sebe říkám: "Klobouk dolů" !

www.hluchypes.cz

 

13.04. 2011  Proběhlo plánované krytí

 

Dne 12. a 13. 4. proběhlo dlouho plánované spojení našeho Hermese Eilatan s fenkou Annou Berenicou Dark Element. Krytí proběhlo naprosto přirozeně a pouze za účasti mojí a Kačky (majitelka fenky). Zpočátku se pejsci rozkoukávali, nicméně po společné procházce se osmělili a zamilovali  Oba dva dny krytí proběhlo úspěšně a tak doufáme, že se "nám" za dva měsíce narodí zdravá miminka

 

kryti-3.jpg

 

08. 04. 2011

 

Tyssík je již plně fit a s vervou se pustil do běhaní a her s kámoškama - Lerkou ,Denny a Redy a do dlouhých procházek se mnou. Užíváme si sluníčka co to jde  Lerynčini páníčci nám také pořídili nové fotky, které jsem uložila do sekce "portréty - 22 měsíců" . Moc za ně děkuji!

 

t-a-lery.jpg

 

Příští týden Tyssík na chvíli vymění kámošky za "vážnější známost", neboť k nám přijede na krytí naše první nevěsta Pancha. Tysonek už se prý moc těší

 

28.3. 2011  Rekonvalescence

 

Tyssíkovi skončila léčba antibiotiky a začínám ho proto "dávat dohromady", po více jak týdnu nemoci a nicnedělání. Během této doby zhubl přes kilo váhy, a tak se snažím jej vykrmit a hlavně hodně hydratovat. Začali jsme chodit na klidné procházky (což je docela problém, protože na mě celou dobu kouká, kdy že mu už konečně hodím ten klacek ). Dnes jsem při té příležitosti nafotila s kamarádkou Katkou pár fotek ... dvě budou uloženy do sekce portréty, 22 měsíců.

 

tyssik-22.jpg

 

 

26. 3. 2011  Popisný svod

 

Dnes jsem velmi ráda využila nabídky svých přátel Ivany a Marcela a společně s jejich pejskem Kukym (marůdek Tyssík musel zůstat doma) jsme ráno vyrazili směr Praha - Počernice, kde se konal jarní popisný svod SBT. Zde jsem se potkala s několika známými lidmi, pokochala se pejsky, nafotila pár fotek... Celkově to bylo fajn dopoledne. Ivance a Marcelovi gratulace ke Kukyho doporučení k chovu!

Pejsky posuzovala společně s  poradkyní chovu p. Vojáčkovou p. Auerbach, kterou z výstav vůbec neznám. Líbilo se mi, že p. poradkyně mluvila o pejscích nahlas. Vždy vyzvidhla klady i zápory posuzovaného psa. Někdy byla dost přísná, ale jindy naopak velmi shovívavá (především co se výšky a váhy pejsků týkalo... pětadvacetikilový pejsek prošel téměř bez řečí). Nicméně celkově se mi její přístup k pejskům líbil. Měla jsem dojem, jako by se od ní druhá rozhodčí učila... Toť můj osobní subjektivní názor.

Foto naleznete zde:  www.terezapauderova.rajce.net

 

black-beth-legoscha.jpg

 

19. 3. 2011

 

Včera jsme se měli zúčastnit Speciální výstavy teriérů na Slovensku, ale bohužel máme úplně jiné starosti   Tyssík z pondělí na úterý nečekaně onemocněl, měl nepříjemné potíže a bolesti, a až včera jsme zjistili, že se jedná o zápal plic. Jezdíme každý den na injekce a také musíme oželit tolik milované, dlouhé procházky okolní přírodou. Hlavně, aby se Tysonek co nejdříve uzdravil!

 

marudek.jpg

 

 

 

8.3. 2011

 

Další krásný a slunečný víkend je za námi a tak jsem opět fotila:)  V sobotu jsme strávili odpoledne ve společnosti našich přátel a jejich staffí holčičky Alerky, ze které roste krásná slečna (Tyssík přikyvuje) . Přidala se k nám i naše neteř Evinka, která pejskům po celou dobu aktivně házela klacky a věnovala se jim Staffbull a děti prostě patří k sobě!

Fotky jsou zde:  www.terezapauderova.rajce.idnes.cz

 

21.2. 2011

 

V menu najdete novou záložku s nápisem "Plánovaná štěňátka". Zajímavé krytí,  zaměřené (mimo jiné) především na povahu budoucích štěňátek, se uskuteční počátkem dubna 2011.

 

kryti-20stenata-01.jpg

 

 

6.2. 2011

 

Tento víkend jsme vyrazili na dvoudenní DUO CACIB do Brna. V sobotu posuzovala p. I. Pablaka, v neděli pak p. Vladimíra Tichá. Přihlášeni jsme byli na obě výstavy a cestu do Brna tak pojali jako výlet. Přestože jsme příliš úspěšní nebyli, z celého víkendu mám dobrý pocit, neboť jsme jej strávili s fajn lidmi, chovateli a vystavovateli stafíků. Mimo jiné jsem se také měla možnost "pokochat" krásnými pejsky našeho plemene, kterých prošlo kruhem opravdu požehnaně!

My jsme s Tyssíkem nastupovali v mezitřídě. Tyssík se mi krásně předváděl a tím mi udělal radost, která předčila zklamání především z nedělního výsledku našeho snažení. Porovnat posudkové listy z obou dnů je opravdu úsměvné. Zatímco p. Pablaka nám pochválila výraz, hlavu a stavbu těla a naopak ji příliš neokouzlil pohyb, p. Tichá náš pohyb v kruhu ocenila, ale v Tyssíkově "jemné hlavě" postrádala správný samčí výraz Takže si vyberte  

Každopádně, ani jeden z posudků v podstatě neobsahuje žádnou výraznější výtku, pouze jsme ani jedné z rozhodčích nepadli do oka úplně. Ono v takovéto konkurenci to ani nebylo lehké. Musím upřímně říct, že oba dny vyhráli krásní pejsci a přestože pro mě je ten můj nejhezčí, nemám vůči rozhodování ani jedné z rozhodčích žádné námitky 

V oba dva dny ve třídě dorostu zazářil pejsek z naší rodné chovatelské stanice Ilumine Soul Of Eilatan (Montík), VN1! Úspěch sklidila i modrá Sherynka Ivy Zuranové, V3 a v neděli V1 CACIB! Náš taťka Gymmo Fransimo Bohemia ve třídě šampionů: V4. Všem moc gratuluji!!!

Hermes Eilatan, sobota ... V

                            nedělě ... VD

FOTKY JSOU ZDE:  www.terezapauderova.rajce.net

 

nedele.jpg

 

27.1. 2011

 

Dnes nám přišel Tyssíkův PP po přeregistraci. Tyssík je oficiálně uchovněn První nevěsta za námi přijede již cca za dva měsíce. Všichni se moc těšíme

 

pa.jpg

112.jpg

 

22. 1. 2011

 

Dnes jsem si udělala fajn výlet do CHS Eilatan, abych se podívala na štěňátka po krásné fence, Tyssíkovo babičce, Miss Moonshine Mariatos a parádním psu Tillcarr Firestorm (import UK). Štěňátka jsou opravdu prvotřídní! Není tedy divu, že všechna již mají své nové majitele.

Ivě moc děkuji za pozvání a příjemně strávenou neděli

 

darenek3.jpg

darenek.jpg

 

 

 18. 1. 2011

 

Uplynulou neděli jsem s Tyssíkem vzhledem ke krásnému počasí využila k návštěvě našich přátel a Tyssiho kamarádky Lerynky -Aleria Poker Canis (Diesel Wizard Bull - Fatima Hercynia) a podnikli jsme společnou procházku, při které se pesani pořádně "vyblbli" a i my jsme se pěkně provětrali a užili si sluníčka, které už nám po tmavé zimě všem chybělo .

 

t-a-l.jpgpip.jpg

 

 

 

 

23.12. 2010

 

Večer před Štědrým dnem jsme se jeli podívat k Evče a Radkovi do CHS Smile Diamond na krásná černá štěňátka z vrhu B. Miminka jsou po nádherných a výstavně úspěšných rodičích a stále je možné si některá z nich rezervovat! Více fotek najdete na našem albu na Rajčeti.

 

bardotka-s-maminkou.jpg

 

 

Rádi bychom všem návštěvníkům našich stránek popřáli krásné a pohodové Vánoce a do nového roku 2011 mnoho lásky, zdraví, štěstí a úspěchů. Ať nám (nejen) naši úžasní stafíčci dělají pořád stejnou radost 

 

pf2011.jpg

 

9. 12. 2010

 

Do fotogalerie, sekce procházky - zima 10/11, bylo přidáno pár zimních fotek našeho Tyssíka, jak samotného, tak společně s jeho kámoškou NO Denny. Sníh si oba dosyta užívají Více foto je na  www.terezapauderova.rajce.net

pipin-na-snehu.jpg

Také se chci podělit o odkaz na e-shop, který nabízí velký výběr kvalitního krmiva (a dalších věcí) pro psy. www.krmivo-pro-psy.com  Našla jsem zde velmi kvalitní konzervy s vysokým procentem masa, které jsou jinak málokde k sehnání. Doporučuju!

 

28.11. 2010

 

Neděle pro nás byla plná zážitků... Ráno jsme navštívili nový cvičák, kousek od našeho domova. Kromě poslušnosti, která se trénovala v řadách (a která nám po dlouhé cvičící pauze šla tak napůl), jsme poprvé vyzkoušeli agility. Mě to moc bavilo a Tyssíka snad také, tak budeme pokračovat v tréninku dál... Hance děkuji za super vysvětlení a trpělivost

 

2.jpg

Po obědě jsem Tyssíka nechala odpočívat a vyrazila jsem na výlet, a to do chovatelské stanice Eilatan. Ve společnosti "naší" paní chovatelky Ivy Zuranové, čtyř nádherných štěňátek a jejich maminek Donečky a Sherynky jsem strávila příjemné odpoledne a nafotila spoustu fotek. Zhlédnout některé z nich můžete v sekci "různé" a také na našem albu na rajčeti (viz. oblíbené odkazy). Paní Ivě děkuji za pozvání a plno nových rad a informací

kristynka_.jpg

Po návratu domů následovala další "akce"... stěhovali jsme našeho ježečka, kterého Tyssík našel zmrzlého venku a který s námi nějaký čas bydlel, do nového domova, a to na veterinu, kde se snad bude mít dobře a na jaře se opět vrátí do svého přirozeného domova - do lesa.

 

 

11. 11. 2010

Přestože dle pranostik měl dnes, na Martina, padat první sníh, u nás naopak vysvitlo sluníčko a byl krásný podzimní den. Proto jsem na procházku s Tyssíkem vzala foťák a nafotila plno barevných listopadových fotek. Některé z nich najdete ve fotogalerii, sekce "podzimní procházky" - listopad.

 

1110.jpg

 

Také jsem založila své album na Rajčeti (www.terezapauderova.rajce.net), kde mám v plánu v budoucnu zobrazovat i fotky z výstav. Sama jsem vždy ráda, když od ostatních vystavovatelů získám prostřednictvím "rajčete" nějaké foto, tak doufám, že stejnou radost předám dál i já sama

 

dsc00741.jpg

 

6.11. 2010

Budoucí Tyssiho nevěsta Pancha byla v televizi. Pořad si můžete pustit zde http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/210562220600137/  Katka, majitelka Panchy, to zvládla se svými svěřenkyněmi výborně

 

ktp.jpg

 

31. 10. 2010

Včera mi přišly nové krásné fotky "našeho" tatínka Gymma Fransimo Bohemia ve věku necelých 3 a půl roku. Mám velkou radost, když vidím, že Tyssík je svému taťkovi čím dál více podobný. Předpokládám taky, že se bude stejně dlouho jako Gymmis vyvíjet a mohutnět a vyroste ve stejně krásného a silného psa. Více fotek naleznete v sekci "předci" a děkuju za ně Vendul Holubové, majitelce Gymmíska.

tatinek-gymmo-fb.jpg

 

30. 10. 2010

Tyssíkova budoucí první "manželka" Pancha bude se svou paničkou Katkou a kamarádkou Tyldou opět v médiích, tentokrát v TV , a to dne 4.11. ve 12:30 hod. na ČT1, v pořadu Sama doma. Moc se na jejich vystoupení, propagující canisterapii a také samozřejmě naše plemeno, těšíme! Hlavně, tímto způsobem se podle mého názoru dají lidem "otevírat oči", jak to s těmi "bojovými stafordy" vlastně je! Katko, moc Vám fandíme!

pa.jpg

 

 

16. 10. 2010 Popisný svod

V sobotu jsme absolvovali ve Vlkově u Osové Bitýšky podzimní popisný svod SBT. S potěšením oznamujeme, že Tyssík byl doporučen k chovu a obdržel skvělý posudek ve svodové kartě! Máme z našeho, stále ještě dospívajícího "kluka" velikou radost

herm.jpg

 

25.9. 2010 Námluvy

Tento den, v sobotu 25.9., k nám přijela se svými páníčky budoucí maminka prvních Tyssíkovo dětiček, fenečka Pancha (Anna Berenica Dark Element). Pokud vše dopadne tak, jak má, můžeme se již na jaře těšit na štěňátka, která by po svých rodičích měla být menšího vzrůstu a především skvělé povahy. Jsme na budoucí první "ženu" našeho pejska moc pyšní, neboť Pancha je terapeutickým psem, se svojí paničkou a kamarádkou Tyldou se věnují canisterapii. Navíc je to krásná, velmi osvalená fena, stejně jako Tyssík krátkého těla, která miluje pohyb (mimo jiné i plavání, což nám také názorně ukázala ) a je velmi poslušná. Na budoucí štěňátka se již nyní moc těšíme. Případní zájemci mohou již nyní kontaktovat Katku Klímkovou, viz. kacca.cz

tp.jpg

 

  21.9. 2010   Tysonek "na prázdninách"

Uplynulý prodloužený víkend jsem strávila poznáváním krásné země - Irska. Protože vstup se psy je povolen pouze po testech na vzteklinu a následné půloční karanténě, nemohla jsem bohužel vzít Tyssíka s sebou. Moc velké poděkování proto patří našim přátelům Jáje a Oskarovi, kteří se mi o pejska ukázkově postarali po celou dobu mého pobytu v Isku. Společnost Tyssíkovi dělala jeho kámoška Lerynka (Aleria Poker Canis) a všichni se společně učitě nenudili O spot a hry určitě nebyla nouze, neboť se Tyssík vrátil "samý sval", o čemž svědčí i dnešní nové fotky, které najdete v sekci "potréty".

 

p1060106.jpggaucak.jpg

 

6.9. 2010   Úspěšné zakončení letošní výstavní sezony

O víkendu jsme se vydali hned na dvě výstavy, které pro nás byly také posledními v tomto roce. Tyssík si vedl opravdu senzačně a mám z něj ohromnou radost! Dle posudků náš pejsek zaujal rozhodčí především svou standardní velikostí a krátkým formátem, výbornou kondicí, pevným trupem, správnou hlavou s výrazným stopem a tmavým okem, výborným pigmentem atd... Paní rozhodčí mu v neděli do posudku zapsala dokonce "standardní pes po všech stránkách"  Fotky brzy dodám do fotogalerie, sekce výstavy.

Speciální výstava Rybníky - Hermes Eilatan, třída mladých - V2

                     rybniky.jpg

Joe Mallen Memorial, Rakousko - Hermes Eilatan, třída mladých - V1, CACA, Nejlepší mladý, Klubový vítěz mladých, Vítěz Trophy Class, BOB !!! 

                         joe-mallen.jpg    

       

28.8.  Výstava MB

Dnes jsme se vydali na výstavu do Mladé boleslavi. Přestože náš Tysonek, pes v anglickém moderním typu, panu rozhodčímu nepadl vůbec do oka a stejně jako dalším, jindy úspěšným psům ,zadal VD, den jsme si užili. Za fota děkuji Anetce Kuncové a p. Inemannovi z ChS Dream Staff Bohemia.

                             mvp_mlada_boleslav_2010_026.jpg

Odpoledne jsme nafotili při venčení nové fotky, uložené v sekci portréty.

24.8. Jsme zpět

 Včera jsme se vrátili z 11 denní dovči na Karpathosu. I zpáteční let zvládl Tyssík na jedničku. Doma již dostal odčervení , neboť jsem se v Řecku přece jen trochu bála různých parazitů - o to víc , že přímo v našem areálu si našel hned 5 kamarádů:) Také zde trošku přibral, nicméně stále se ještě vejde do standardní váhy plemene SBT. Hned v sobotu nás čeká výstava v Mladé Boleslavi.

 

 

t-a-t.jpg

 

 

14. 8.  Karpathos

Nyní prožíváme s Tyssíkem dovolenou na řeckém, velmi větrném ostrově Karpathos. Velmi dlouho jsem se odhodlávala cestovat s Tysonem letecky, radila jsem se se dvěma veterináři a dalšími lidmi. Pejsek musel letět v zavazadlovém prostoru a musím říct, že přestože si tam jistě prožil své, velmi rychle se opět "srovnal". Pro mě to však byla muka, celý let jsem si to vyčítala a víckrát už psa do letadla nevezmu. Držte nám, prosím, pěstě na cestu zpět. Jinak místní vítr (výběr byl záměrný, kvůli mé zálibě-windsurfingu) zvládá Tyson poměrně dobře, již si našel i nové kamarády a je celkem spokojen. Pouze vyfotit jej pořádně nelze, místní vítr mu neustále zvedá ouška Přesto první fotky již nyní naleznete ve fotogalerii, sekce výlety a dovolené.

tyssik-proti-vetru.jpg

5.8. Dnes jsme měli milou návštěvu - Monču a její amstaffí fenečku Jenny. Tyssík si to parádně užil, jak můžete zhlédnout ve fotogalerii (Kamarádi).

-----

4.8.  Do fotogalerie, sekce "kamarádi", byly přidány fotky Tysonka s kámoškou Lerkou (Aleria Poker Canis), které nám poslali Lerčiny páníčci a naši přátelé, kteří nás také v sobotu navštívili. Děkujeme!

-----

 3.8. Včerejší den jsem nafotila spoustu Tyssíkovo fotek...Nejprve jsem nemohla nezvěčnit jeho vyspávání v bílých peřinách, poté jsme se s kámošem Tomem vydali na dlouhou procházku podél jezera. Musím říct, že mi náš pejsek dělá větší a větší radost a je to opravdu skvělý parťák. Fotky jsou přidány do fotogalerie, sekce "Různé" a "Procházky a sport".

-----

29.7. jsme po vzoru Pavla a jeho fenky Emmy Bee Master vyzkoušeli alternativní trénink - přebíhání kupek sena. Tyssíka a kamarádku jsem naložila večer do auta a pár km od nás jsme zaparkovali na poli a hůrá na seno... Tak šikovní jako Pavel a Emča jsme nebyli, ale výlet jsme si užili a počkali si i na západ slunce. Fotky jsou přidány do fotoalba, do sekce procházky a sport.

 -----

 NVP Mladá Boleslav

17. července jsme se zúčastnili další, v pořadí naší již třetí výstavy. Tyssík si, stejně jako jeho tatínek i sourozenci, vedl výborně a pan rozhodčí Petr Broukal prohlásil, že až na mírně sbíhavý pohyb (který má však většina staffíků) náš pejsek nemá chybu  Nakonec jsme si "vyběhali" 2. místo a hodnocení "výborný".  Fotky jsou přidány do galerie a velmi za ně děkuji Martině Zendlové (Ibizza FCH) a Anet Kuncové (Chester a Sway).