Jdi na obsah Jdi na menu
 


2012 leden - duben

4. 6. 2012

 

 

9.5. 2012  Těšíme se na štěňátka!

 

Každým dnem mají přijít na svět Hermeskova třetí štěňátka, tentokrát s moc hezkou fenečkou, dcerou veleúspěšného Diesela Wizard Bull, Espirit Arate Alesaf. Esí už je pěkná kulička, posuďte sami... :)

 

esi-s-pupickem.jpg

 

7.5. 2012  Zahájili jsme výstavní maraton:)

 

dsc05573.jpg

 

Na letošní jaro jsme si naplánovali poměrně dost výstav. Jednak mne výstavy baví, druhak mám pocit, že by bylo škoda své psy čas od času neukázat a za třetí se moc ráda setkávám se svými "staffími známými"  a poznávám nová města a místa... Občas při této zábavě projedeme docela dost nafty a jsme docela zmožení, ale stejně nás to pořád baví :)

 

dsc05658.jpg

 

První dvě výstavy, které jsme absolvovali, se nám nevydařily dle našeho očekávání, ale věříme, že ty další se již ponesou v úspěšnějším duchu :)

 

dsc05912.jpg

 

Dokud však budou na stupních vítězů stát nestandarní psi přes více než dvacet kilo váhy, my úspěšní nebudeme. Naštěstí! Protože za sebe říkám, že jsem šťastná za to, že moji psi, jeden jak druhý, jsou vzrůstem i hmotností takoví, jak říká standard - standar pro plemeno Staffordshire Bullterrier - nikoliv American Staffordshire Terrier!  V sobotu na MVP v Praze jsem totiž měla pocit, že jsem si spletla kruh ...

 

dsc06147.jpg

 

28. 5. 2012 Klubová výstava Mladá Boleslav

 

img_5285.jpg

 

Klubové výstavy, pořádané v nedaleké Mladé Boleslavi, jsme se s mými pejsky neúčastnili, zato nás skvěle zastoupili potomci po Hermeskovi z CHS Canis Care. Ve veliké konkurenci si vedli výborně a jsem na ně moc pyšná! Děkujeme za skvělou prezentaci! Na fotkách moje milovaná Hermeskova holčička Asha Ushi Canis Care, neboli "Ušinka". Za foto velké díky Hance Maredové.

 

img_5090.jpg

 

25.4. 2012  Pejsci na prázdninách

 

tcp.jpg

Tyssík a Corynka strávili týden u mých kamarádů Zuzky a Franty, ve společnosti jejich fenek Ushinky a Roxynky. Všichni dohromady řádili a bez problémů spolu vycházeli. Moc a moc díky za hlídání a zase někdy na viděnou ,u vás v poklidném mšeckém prostředí :)

ptc.jpg

 

14.4. 2012

 

Dnes proběhlo plánované krytí krásné feny Gertie Victory Macy Gray mým (už téměř tříletým) Hermesem Eilatan. Naším velkým přáním je, aby se zadařilo a my se mohli těšit na kvalitní tmavá štěňátka!

namluvy-gerta-herm.jpg

Na více fotek z krytí se můžete podívat zde:

http://terezapauderova.rajce.idnes.cz/Kryti_Gold_Gang_vrh_A/#

 

4.4. 2012

 

esihermi-deti-jpg-motylci.jpg

 

 Máme ohromnou radost, neboť jsme se před chvílí dozvěděli, že fenka Espirit Arate Alesaf, která byla 8.3. nakryta mým Hermeskem, je březí! Pan doktor viděl asi 5 miminek, což je samozřejmě počet pouze orientační. Doufáme, že vše dopadne tak, jak má a narodí se nám krásní černí staffbullíčci :)

 

3.4. 2012 

 

Je nám moc líto, ale plánovaný vrh A v CHS Divine Devotion se neuskuteční ze zdravotních důvodů fenečky Alishy. Tato fena byla Hermesem bezproblémově nakryta, bohužel ale onemocněla a tak štěňátka nebudou. Bude-li léčba probíhat bez komplikací, možná se miminek dočkáme za půl roku. Držíme Elince všechny pěstě a ťapky, ať je v pořádku!!!

 

29. 3. 2012  Nové fotky od Hanky :)

 

hermes.jpg

 

Skvělá fotografka Hanka Maredová nám nafotila pár jarních fotek mých pejsků. Jsou jako vždy úžasné a moc jí tímto děkuji!  Najdete je ve fotogalerii.

 

cora.jpg

 

21. 3. 2012  Seminář s MVDR. Aloisem Lázničkou

 

Zúčastnila jsem se semináře vedeného odborníkem  na reprodukci zvířat,  p. MVDR. Aloisem Lázničkou. O tomto známém veterináři slýchám velmi často a tak jsem ráda, že jsem měla příležitost poznat jej naživo a dozvědět se mnoho zajímavostí o chovu psů, které se mi do budoucna jako začínající chovatelce budou jistě hodit :) Seminář probíhal v Podkozí, kousek za Prahou, tedy v místě, kde sídlí CHS SBT Wizard Bull. Právě chovatelka z této stanice, Helča Mudrová, byla pořadatelkou celé akce a tímto jí velmi děkuji za skvělou organizaci ! :)

 

16. 3. 2012  Tyson junior :)

 

Obdržela jsem fotky krásného Hermesova synka, který žije ve své rodné zemi, v Polsku .

 

tyssik-junior.jpg

 

Mám z tohoto klučíka velkou radost. Nejenže mi našeho Hermeska ("Tyssíka") připomíná, ale navíc má také stejné domácí jméno a navíc, stylově, na hrudníčku bílé písmenko "T".  Roztomilý kluk...

 

tyson-junior.jpg

 

10. 3 2012

 

Proběhlo plánované perspektivní krytí fenky Espirit Arate Alesaf mým Hermeskem. Pevně doufám, že se zadaří a budeme se těšit na krásná černá miminka.

 

espirit-arate-alesaf.jpg

 

 

6.3. 2012 Proběhlo plánované krytí

 

tyssi-ali.jpg

 

Moc mě těší, že v nové chovetelské stanici Divine Devotion si ke svým prvním plánovaným štěňátkům vybrali jako otce mého Hermeska. Dnes, 6. března, se uskutečnilo plánované krytí jejich úžasné fenky Alishy Black Machine. Tato fenečka mě úplně okouzlila svou milou a pohodovou povahou. S Hermeskem si krásně sedli a tak doufám, že se můžeme těšit na (pravděpodobně žíhaná) štěňátka!

 

alischa.jpg

 

2. 3. 2012

 

Minulý týden jsem si dopřála malou sportovní dovolenou v Alpách a všichni tři jsme se tak s pejsky na 4 dny rozdělili a navzájem si od sebe odpočinuli :)

Já jsem si lyžování výborně užila a spolu s mými kamarády jsme najezdili celkem 157 km po rakouských kopcích.

 

hory-rakousko.jpg

dsc02600.jpg

 

Corynka si užívala rozmazlování od mých rodičů, babičky a sestry a měla se více než výborně :)

 

dsc08516.jpg

 

Tyssík se opět podíval za svou kámoškou Lerynkou a užívali si dovádění na louce, povalování na gauči, ale i dobré masíčko, které jim Lerynčina panička Jája vařila :)

 

tll.jpg

 

Moc bych na tomto místě chtěla poděkovat za hlídání obou pejsků, je to fajn pocit, vědět, že se mám v případě potřeby na koho obrátit :)

 

20.2. 2012

 

ushinek.jpg

 

Hermeskova dcerka a zároveň jeho menší dvojnice Asha Ushi canis care má své nové stránky, které jí vytvořila její majitelka Zuzka :)

Více info zde:  www.ushi-canis-care.com

 

ushinka.jpg

 

 

7. 2. 2012  DUO CACIB Brno

 

Po čtyřměsíční výstavní pauze jsem se s oběma pejsky rozjela ve dnech 4. - 5. února na MVP do Brna. Vyjeli jsme o půl šesté ráno při -20 stupních, přesto cesta ubíhala jako po másle a za 2 a půl hodiny jsme byli na výstavišti. Tam jsme se setkali opět s mnoha známými a vše se neslo ve znamení pohody.

 

cora-sobota.jpg

 

Ve výstavním kruhu se nám ale tento den nedařilo a přestože se mi oba pejsci nádherně předvedli a jsem na ně velmi pyšná, ani jeden pány rozhodčí nezaujal a oba obdrželi ohodnocení se známkou "velmi dobrá". Názor těchto pánů respektuji, přestože jsem si jistá, že "védéčková zvířata" doma opravdu nemám :)

Po výstavě jsme se ubytovali v pěkném a velmi příjemném hotelu nad Brněnskou přehradou, kde jsme bydleli společně s Mílou (OD LHOTECK0HO POTOKA) a Kačenkou. Navštívili nás Honza s Péťou (GREAT STAFFIELD) a společně jsme poseděli na recepci u krbu s kávou a pejsky na gauči :) Byl to moc fajn relax :)

Večer jsem pak podél přehrady mířila do vesničky Veverkovská Bíteska, kde jsme si společně s "mojí" chovatelkou Ivčou Zuranovou (EILATAN) , Simčou Lahodovou (FRANSIMO BOHEMIA) a její sestrou Terezkou a manželem Péťou , a s Anetkou a Lukášem (Chester a Sway) pochutnali na výborné večeři a pěkně se nasmáli nad mnoha historkami z prostředí psů a jejich chovu (opravdu výjimečně nás pobavil Luky s jeho zážitky s odchovem štěňat :) ...

 

dsc_0028.jpg

 

Druhý den jsme si s Mílou pochutnaly na úžasné snídani, vyvenčily pejsky a pak se přesunuly opět na výstaviště, kde tento den naše plemeno posuzoval p. Bučko (SK). Tam jsem se setkala také s Katkou Klímkovou (CANIS CARE), která si jako první chovatelka vybrala ke krytí mého Hermese a nyní přijela vystavovat jeho synka Amiga. Společně s nimi přijela ještě Zuzka s Frantou a Ushinkou a Péťa a Robin s Jolinkou. Všichni tři si vedli krásně a moc jim děkuji za skvělou prezentaci!

Amigo del Hombre Canis Care ... dorost, psi ... VN2

Asha Ushi Canis care ... dorost, feny ... VN2

Ahoi jolie Canis Care ... dorost, feny ... N4

 

Fenka Asha Ushi Canis Care se neskutečně potatila , jak můžete vidět na obrázku :)

 

ushi.jpg

 

Moji svěřenci Hermes a Cora byli opět v kruhu naprosto poslušní a krásně se předvedli. Hermeskovi se snaha tentokrát vyplatila, v konkurenci opravdu pěkných psů vybojoval 2. místo a titul res. CAC. Corynka dle slov pana rozhodčího potřebuje ještě čas a prozatím jí zadal známku VD. Ano, je to opravdu zvláštní, že v 9 měsících ještě není "hotová" :D

 

dsc_0157.jpg

 

Tento víkend byl náročný, ale skvělý, ráda jsem opět viděla všechny své známé a mnoho krásných pejsků. Děkuji všem za zpříjemnění výstav :)

 

 

20.1. 2012  Plánované krytí

 

V chovatelské stanici Gold Gang plánují na jaře krytí mým Hermeskem. Jeho další nevěstou bude krásná fenka Gertie Victory Macy Gray, dcerka veleúspěšného plemeníka Diesela Wizard Bull a pěkné statné fenky Donny Mayle Macy Gray.

 

ggg_9254.jpg

img_8958.jpg

 

Více info zde:  http://gold-gang1.webnode.cz/

 

 

17. 1. 2012

 

every-for-sale.jpg

 

V chovatelské stanici Bullparraben mají k rezervaci 1 krásnou fenečku "Every little Step Bullparraben", jejímž tatínkem je můj Hermes Eilatan ( Klubový junior šampion SBTC CZ, Joe Mallen Memmorial winner 2010, Best Continental junior, 5 X CAC, ... )

Více informací zde:  www.bullparraben.com

 

Návštěva z Prahy :)

 

Minulou neděli nás navštívila Hermeskova dítka z CHS Canis Care, kterým je nyní 7 měsíců. Byli jsme společně na procházce, na obědě, potrénovali jsme na blížící se výstavu a nafotili pár společných fotek. Moc děkuji Kačce, Arturovi a Pétě, že mi je přivezli společně s jejich maminkou Panchou ukázat a mohli jsme společně strávit fajn odpoledne :)

 

jolie--hermes--amigo--pancha.jpg

 

11. 1. 2012

 Na první letošní výstavě v Brně nám udělal radost Hermesův synek Ace Rocky Canis Care, který se ve velké konkurenci ve třídě dorostu umístil na krásném 3. místě s hezkým posudkem! Děkuji jeho majitelce za hezkou prezentaci a přeju další úspěchy :)

 rocky-prvni-vystava.jpg

 

rockynek.jpg

Za fotoa děkuji p. Ivetě Marouškové a majitekce Rockyho - Katce

 

3. 1. 2012

 

Koncem roku nám přišlo mnoho PF a přání do nového roku. Za všechna moc a moc děkuji a opravdu si jich vážím :)

Pro členy SBT Clubu CZ přišlo jedno obzvlášť zajímavé, které mě ihned zaujalo.

Autor jej prý vytvořil jako podnět k zamyšlení českých chovatelů SBT a já si teď dovolím jej zde zobrazit, neboť se mi tato myšlenka moc líbí:

 

392302_319616401390851_100000274824216_1261786_1083711573_n.jpg

 

 

 

Starší aktualizace naleznete v sekci "archiv".